Van Dijk werkt aan de planning van de vervangings- en renovatiewerkzaamheden aan de sluizen bij Weurt en Heumen van het Maas-Waalkanaal.
Rijkswaterstaat is de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en werkt dagelijks aan een veilig, leefbaar en bereikbaar Nederland.
Maas-Waalkanaal
Het Maas-Waalkanaal verbindt de Maas bij Heumen met de Waal bij Nijmegen. Het kanaal verkort de vaarroute van Heumen naar Nijmegen met ongeveer 100 kilometer, een flinke tijdwinst voor de 29.000 binnenvaartschepen die hier per jaar passeren. Het is bijna 100 jaar geleden dat het Maas-Waalkanaal is geopend en het is al vanaf het begin een van de drukst bevaren kanalen van het land.
Sluizen Heumen en Weurt
De sluizen Weurt en Heumen bevinden zich aan de uiteinden van het Maas-Waalkanaal. Sluiscomplex Heumen verbindt het kanaal met de Maas. Het complex bestaat uit een schutsluis (1927) en een keersluis (2013). Het sluiscomplex Weurt verbindt het kanaal met de Waal. Dit complex bestaat uit 2 schutsluizen: een oostsluis (aangelegd tussen 1923 en 1928) en een westsluis (1975).
Beide complexen zijn toe aan vervanging of renovatie. Een aantal onderdelen van de sluizen heeft het einde van de technische levensduur bereikt. Er zijn veel storingen, waardoor de sluizen op het moment van optreden niet voldoen aan de beschikbaarheidsnormen. Ook voldoet sluis Weurt niet aan de normering voor hoogwaterveiligheid. Dankzij het onderhoud en de renovatie kunnen de sluizen de komende jaren weer volledig beschikbaar en veilig zijn.
Van Dijk Employment Services
Onze planner richt zich op het opzetten en maken van de deterministische en probabilistische planning voor het project. Doel hiervan is een realistische inschatting te kunnen maken van de looptijd en de bijbehorende tijdsrisico’s, inclusief planningsnota. Ook het organiseren en houden van planningssessies met de manager projectbeheersing en de adviseurs planningsmanagement en het onderhouden en actualiseren van de planning zijn belangrijke taken. Onze planner maakt deel uit van het IPM-team en richt zich op de discipline projectbeheersing.
Planning
Inmiddels zijn alle 6 de sluisdeuren van complex Weurt volledig gerenoveerd. Ook zijn de camera’s van de bediening vervangen. Het komende jaar zullen de grote tandwielen van de aandrijving van de Waal- en kanaaldeur vervangen worden. Ondertussen werkt Rijkswaterstaat toe naar grootschalige vervanging en renovatie van het hele complex vanaf 2028. Dan moet Rijkswaterstaat beslissen of de sluizen vervangen of verder gerenoveerd worden. De komende jaren voert Rijkswaterstaat in elk geval nog regelmatig werkzaamheden aan de sluizen uit.
Meer weten?
Heb je nog vragen of ben je zelf geïnteresseerd in onze projecten? Neem dan contact op via het contactformulier of bel met een van onze consultants op 078-6540 90 60. Je kunt altijd een open sollicitatie sturen met je wensen.
Van Dijk werkt ook aan het beheer en onderhoud van de Krammersluizen van Rijkswaterstaat. Hier lees je meer over dit project.